Close

Kurumsal

Biz Kimiz ?
Tereyağı; Antik devirde Akdeniz bölgelerinde yapıldığı ve kullanıldığı bilinmektedir. ENDA SÜT GIDA olarak; Akdeniz Bölgesinde Osmaniye ilinde Organize Sanayi Bölgesinde % 17’si ulusal bütçeden, % 83’ü ise Avrupa Birliği tarafından karşılanan toplam 8,3 Milyon Avro’luk kaynakla tamamlanan; altyapı AB standartlarında olan İŞGEM (İş Geliştirme Merkezinde ) yerleşkesinde, saf ve sağlıklı hammadde ile hijyenik ortamda, bilinçli,analizler ışığında doğal saf tereyağı üretmektedir.

Misyonumuz
Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan tereyağını, Dürüst yaklaşım, Saf ve sağlıklı hammadde ile Hijyenik ve bilinçli üretim modeliyle damak tadımıza uygun biçimde üretmektedir.

Vizyonumuz
“Güven üzerine kurduğumuz markamızın arkasındayız” prensibiyle süt ürünleri ile ulusal ve uluslar arası pazarda markamız ve kalitemizle yer almaktır.

ENDA SÜT GIDA olarak ;
Süt ürünlerinin, Türk gıda kodeksine uygun, saf ve sağlıklı hammadde ile hijyenik üretimle doğal ürün üretmektir.
Takım çalışmasını uygulayan, gıda mühendisleriyle, hijyen kurallarına göre çalışan eğitimli personelin gıda güvenliği yönetim sistemine daha etkin katılımlarını sağlayarak; ekip olma ruhunu geliştirmektir
Eğitimli personelimizle, koşulsuz müşteri memnuniyetinin gerekliliğine inanarak kalite yönetim ve gıda güvenliği sistemlerimizi sürekli geliştirerek sektörü içinde öncü ve örnek olmaktır.
Tüm üretim zincirimiz boyunca, hammadde temininden müşterinin tabağına kadar bütün aşamalarda ilgili çevrelerle etkin bir iletişim oluşturmaktır.
Küresel rekabet ortamında sektörde ürün ve hizmet kalitesini yükseltmektir.

Çevre Politikamız
Çevre ile ilgili tüm resmi talimat, kanun ve yönetmeliklere uyularak, ürün ve proseslerle ilgili projeler hazırlanırken çevresel etkiler dikkate alınarak kirliliği, kaynağında önlenmeye çalışmak.

Elektrik, yakıt ve su sarfiyatları gibi kaynakları azaltıcı tedbirler alarak, sürdürülebilir gelişme sağlamak. Faaliyetlerimiz sırasında oluşan katı, sıvı atıklarımızı azaltıcı önlemler almak, tekrar kullanım veya geri dönüşüm imkânlarını uygulamak.

Çevre konusunda başarıya ulaşmak için tüm çalışanlarımızı bilinçlendirmek ve bireysel sorumluluk kazandırmak için eğitimlere tabi tutmak.

Yerel resmi kuruluşlar, diğer sanayi kuruluşları ve tedarikçiler ile işbirliği sağlayarak çevre standartlarımızın hep birlikte yükseltilmesine çalışmak çevre politikamızdır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası
İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili çalışmalarımızda iş yerindeki tüm çalışanlarımız ve çalışmalarımızdan etkilenebilecek diğer tüm kişilerin, sağlıklı, güvenli ve iyi şartlarda çalışmasını sağlayacak tüm yasal yükümlülükleri yerine getirmek, gerekli önlemleri almak

Üretimde kullanılan makine ve ekipmanlar çalışırlılığını, kullanım emniyetini sağlamak ve bakımlarını yapmak.

Temizlik ve hijyende kullanılan kimyasal ürünleri ve ekipmanlarının emniyetli bir şekilde kullanılmasını sağlamak ve sağlık riski gözlenmeyecek şekilde depolamak ve güvenliğinden emin olmak.

Tüm Çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri vermek, gerekli talimat ve prosedürleri uygulamak, güncelliğini sağlamak.

İşletmede tüm çalışanların İş Sağlığı Güvenliği çalışmalarına aktif katkısı ile çalışmak, işletmede çalışan her birey yasal ve moral olarak diğer çalışanlara ve kendisine karşı sorumluluğu olduğunu unutmamak.

Enda Süt Gıda olarak tüm idari ve yönetimsel yükümlülükleri uygulamak için gerekli kaynakları sağlamak, işimizle ilgili gerekli risk analizlerini yapıp bunları yazılı hale getirip sürdürülebilirliğini sağlamak, gerekli durumlarda çalışmalarımızı gözden geçirip yenilemek, müşterilerimizden ve çalışanlarımızdan gelen yorum ve önerilerle İş Sağlığı Güvenliği çalışmalarımızı daha üst seviyelere taşımak, İş Sağlığı Güvenliği Politikamızdır.

Online Market

Doğal ürünlerimizi güvenli alışveriş ile kredi kartınızla satın alabilirsiniz.
Online Mağaza